poľovanie Namíbia

Poľovanie Namíbia – ulovte si vzácnu trofej Kudu

Kudu (nazývaný tiež Kudu veľký, latinský názov Tragelaphus strepsiceros) je jedno zo zvierat, ktoré vám práve poľovanie Namíbia umožní uloviť a následne si odniesť domov ako veľmi hodnotnú trofej do vašej zbierky už ulovených trofejí. Patrí k tým druhom zvierat, ktoré sú rozšírené na väčšine územia Namíbie a teda ich môžete loviť aj vo voľnej prírode, nie iba na farmách vyhradených pre chov niektorých druhov (prevažne ohrozených) zvierat.

POĽOVANIE NAMÍBIA – ČO BY STE MALI VEDIEŤ NA ZAČIATOK?

Poľovanie Namíbia – ak sa rozhodnete pre túto aktivitu, okrem iného je dôležité vedieť aj kde a kedy môžete nájsť dané zviera, ktoré si plánujete uloviť. Špeciálne kudu nájdete predovšetkým v blízkosti vody a skalnatého, resp. kopcovitého povrchu krajiny. Tu sa totižto väčšinu dňa skrývajú pred horúcim slnkom i predátormi, ktorí by na nich mohli zaútočiť. Pri kudu je najlepšie vybrať sa na poľovačku veľmi skoro ráno, kedy sa vydávajú na cestu za potravou.

AKÁ JE HODNOTA TROFEJE?

poľovanie NamíbiaPodľa čoho sa meria hodnota trofeje, ktorú získate vďaka poľovaniu v Namíbii a ako je to pri kudu? Je to hlavne podľa jeho rohov v tvare špirály, konkrétne sa spočíta dĺžka oboch rohov. Tie môžu u samcov kudu dosiahnuť dĺžku až okolo jedného metra. Z tohto hľadiska sa teda oplatí viac lov samcov ako samičiek. Rohy samcov začínajú rásť v období okolo 6 – 12 mesiacov života, no krútiť sa začnú až o rok / rok a pol neskôr.

Kudu – základné informácie:

Váha: 200 – 300kg
Výška: 1 – 1,5 m
Dĺžka tela: 2 – 2,5 m

POĽOVANIE NAMÍBIA A ZÁKLADNÁ CHARAKTERISTIKA KUDU

Charakteristické znaky, ktoré by ste mali poznať pred tým, než sa rozhodnete pre poľovanie Namíbia: Kudu majú na chrbte 4 – 16 zvislých bielych pruhov a jeden biely pruh medzi očami. Staré samce rozoznáte od tých mladých hlavne podľa toho, že staršie samce kudu nemajú žiadnu hrivu.

…A CENA

Ak chcete mať istotu, že trofej zvieraťa kudu si z poľovania v Namíbii skutočne odnesiete, odporúčame vám skôr poľovanie na farmách, než vo voľnej prírode. Nakoniec vám prinášame informácie o cene, ktorú zaplatíte za poľovanie kudu: Tá je stanovená 900€.

Kudu (nazývaný tiež Kudu veľký, latinský názov Tragelaphus strepsiceros) je jedno zo zvierat, ktoré vám práve poľovanie Namíbia umožní uloviť a následne si odniesť domov ako veľmi hodnotnú trofej do vašej zbierky už ulovených trofejí. Patrí k tým druhom zvierat, ktoré sú rozšírené na väčšine územia Namíbie a teda ich môžete loviť aj vo voľnej prírode, nie iba…