pokládka zámkovej dlažby

Podkládka zámkovej dlažby dodá vašej terase honosnosť

Ak vám pri pohľade na vašu záhradnú terasu stále niečo chýba, tak práve teraz budete môcť zvážiť či práve pokládka zámkovej dlažby pre ňu nebude skvelým riešením. Zámková dlažba má množstvo výhod a okrem krásneho vzhľadu je aj veľmi praktická. Jednou z hlavných výhod je aj vysoká odolnosť voči mrazu, vode a iným vonkajším vplyvom. Pokládka zámkovej dlažby dodá vašej terase šmrnc a navyše cena je viac ako prijateľná.

Čo je zámkova dlažba?

Zámková dlažba je typ dlažby zo zhutneného betónu, ktorej horná strana je upravená pre lepší vzhľad. Jednotlivé dlaždice sú navrhnuté tak, aby do seba vzájomne zapadali. Vďaka tomu dlažba dosahuje vysokú stabilitu a odolnosť hlavne pri horizontálnom posune. Jednou z hlavných výhod zámkovej dlažby je možnosť jej rozobratia a opätovného zloženia do pôvodného stavu. Jednotlivé diely dlažby môžu mať rôzne odtiene vďaka čomu vzniká možnosť vytvárať rôzne obrazce, nápisy či prvky praktického charakteru – napr. na parkoviskách je možné týmto spôsobom vytvoriť parkovacie čiary oddeľujúce jednotlivé parkovacie miesta. Dlažba sa pokladá na sucho do štrkového podkladu a špáruje sa pieskom.

Pokládka zámkovej dlažby a jej údržba

pokládka zámkovej dlažby
Pokládka zámkovej dlažby – poznáte jej výhody?

Aj keď je zámkova dlažba z betónu, tak sa o ňu treba pozorne starať ako aj o iné materiály. Údržba zámkovej dlažby by mala prebiehať aspoň dvakrát ročne, na jar a na jeseň. Čistenie plôch v exteriéroch vykonávame mechanickou cestou. Snažíme sa zbaviť organických aj anorganických nečistôt, ktoré na ploche v priebehu roka usadia. V druhej fáze zámkovú dlažbu ošetríme údržbovými prostriedkami, ktoré povrchy terás oživia a predĺžia ich fuknčnosť a hlavne životnosť. Zámkové dlažby sa tiež po istom čase udržujú aj čistiacim strojom, ktorý prenikne do hlbokých štruktúr a ošetrí dlažbu.

Zámková dlažba nie je vhodná len na terasy, ale aj iné veľké plochy a ako parkoviská, chodníky alebo ihriská. Navyše pokládka zámkovej dlažby vám dáva možnosť vytvárať rôzne obrazce a vhodná dlažba  dokonca môže pomôcť aj nevidiacim.

Pokládku zámkovej dlažby by ste určite zvládli aj sami, no ak si na to netrúfate, obráťte sa na odborníka.

Ak vám pri pohľade na vašu záhradnú terasu stále niečo chýba, tak práve teraz budete môcť zvážiť či práve pokládka zámkovej dlažby pre ňu nebude skvelým riešením. Zámková dlažba má množstvo výhod a okrem krásneho vzhľadu je aj veľmi praktická. Jednou z hlavných výhod je aj vysoká odolnosť voči mrazu, vode a iným vonkajším vplyvom. Pokládka zámkovej dlažby…