Parkovací asistent vás nasmeruje vždy na správne a bezpečné miesto

Parkovací asistent v počte štyroch ultrazvukových senzorov detekuje po blízku pri parkovaní iné vozidlá či rôzne pevné prekážky. Jeho účel nespočíva len vo vašom lepšom pocite z riadenia vozidla počas cúvania, ale šetrí čas, energiu a prípadné škody, ku ktorým by mohlo dôjsť pri zhoršených podmienkach. Áno, zaparkujete tak či tak, ale prečo sa nevyhnúť prekážkam okamžite a nie až po prvom „prešľape“? Parkovací asistent akoby prevzal vedenie za vás a, o všetkom vo vašej tesnej blízkosti upozorňuje varovným zvukovým signálom. Presné hodnoty zobrazí na LED displeji a vy si už len užívate príjemnú plynulú jazdu.

parkovací asistent
Parkovací asistent uľahčí vaše parkovanie.

Prevezmeš to za mňa?

Aj zručným vodičom sa ťažšie manévruje na pozdĺžnych či kolmých miestach. Vtedy by najradšej vystúpili z vozidla a prenechali to druhým. Niečo také zvládne parkovací asistent ľavou zadnou. Len bude vyžadovať aj vašu spoluprácu a jemnocit pri parkovaní. Hneď vysvetlíme. Vjazd či plynulý výjazd z parkoviska už nebudete musieť len predpokladať a riskovať, či ste sa neprepočítali o nejaký ten centimeter. Vylepšený parkovací asistent má snímače umiestnené po obvode karosérie. Dokáže v podstate premerať parkovacie miesto. V aktívnom stave musí zaznamenať plochu na parkovanie o 20 až 30 % väčšiu, než je vaše vozidlo.

parkovací asistent
Parkovací asistent je skvelým sluhom.

Pozorne počúvajte každú výzvu parkovacieho asistenta

Potom nasleduje výzva na displeji, aby ste zaradili spiatočku. To je jediné, čo od vás bude parkovací asistent vyžadovať. Takéto zariadenie prevezme úplne celé vedenie vozidla a ak by ste sa aj chceli do toho zapojiť rukami na volante, systém sa vypne. Aj tak máte čo robiť, keďže plynový a brzdový pedál ovládate vy. Môžete teda spomaliť, ak máte nejaké pochybnosti, že sa niekto v okolí vozidla vyskytuje. Môže prebehnúť mačka, dieťa za loptou či akýkoľvek iný zvedavec, ktorého v jednom momente nedokáže ustriehnuť ani parkovací asistent. Takéto vyspelé zariadenie sa aktivuje zväčša aj pri rýchlosti menej ako 28 km/h alebo dotykovým spustením. Máte možnosť vybrať si z režimov podľa typu parkovacej plochy, a tým celý proces zefektívniť. Snáď ani nespozorujete a budete už na mieste!

Parkovací asistent v počte štyroch ultrazvukových senzorov detekuje po blízku pri parkovaní iné vozidlá či rôzne pevné prekážky. Jeho účel nespočíva len vo vašom lepšom pocite z riadenia vozidla počas cúvania, ale šetrí čas, energiu a prípadné škody, ku ktorým by mohlo dôjsť pri zhoršených podmienkach. Áno, zaparkujete tak či tak, ale prečo sa nevyhnúť prekážkam okamžite a nie…