nábytok do kúpeľne

Moderný nábytok do kúpeľne

Nábytok do kúpeľne

Máte za sebou kompletnú rekonštrukciu bytu a jeho jadra, no stále nemáte jasno v tom, ako by mala vyzerať vaša kúpeľňa. Pri rekonštrukcii interiéru zhltne najviac financií kuchyňa s kúpeľňou a preto si dobre premyslite, do akého obkladu a nábytku investujete.

Kúpeľňa nie je len miestom, kde vykonávame každodennú hygienu ale aj miestom kde môžeme zrelaxovať a načerpať nové sily po vyčerpávajúcom dni. Kedysi si ľudia vystačili s umývadlom a vaňou, no moderné kúpeľne ponúkajú oveľa viac možností ako túto miestnosť zariadiť. Samozrejmosťou je nábytok do kúpeľne, s ktorým budete mať všetko potrebné po ruke.

nábytok do kúpeľne
Nábytok do kúpeľne – aký si zvolíte vy?

Nábytok do kúpeľne – lamino či masív?

Pochopiteľne, nábytok do kúpeľne musí spĺňať náročnejšie podmienky než nábytok v ostatných miestnostiach. V prvom rade by nemal zaberať príliš veľa miesta, no zároveň by vám mal poskytnúť čo najviac úložného priestoru. Dnes je už našťastie ponuka kúpeľňového nábytku pestrá a vyberať si môžete z množstva prevedení, ale aj materiálov a farieb. Nezabúdajte však, že nábytok do kúpeľne musí odolávať vysokej vlhkosti – pri nábytku z lamino triesky dbajte na to, aby boli všetky hrany ukončené špeciálnou ABS páskou pre dokonalú ochranu pred vodou a vlhkosťou. Lepšou voľbou je nábytok z dreveného masívu, no pokiaľ radi investujete do kvality, určite voľte nábytok z exotických drevín, ktoré odolá vlhkosti ďaleko lepšie, ako bežný masív.

Nábytok do kúpeľne
Ak máte priestrannú veľkú kúpeľňu, máte tiež viac možností pre zariadenie

Nábytok do kúpeľne – nech to ladí!

V zariaďovaní interiéru dnes prevláda minimalizmus, preto sa vyhnite preplneniu kúpeľne a kupujte len potrebný nábytok primeraný k jej veľkosti. Dôležitý je aj výber farieb – voľte radšej bledé odtiene nábytku, ako aj obkladu. Nepodceňujte ani farbu omietky, bledé a zemité farby sú teraz IN a pokiaľ zvolíte špeciálnu farbu do kúpeľne, tá ľahko odolá vlhkosti a pare a vydrží dlhšie než klasická farba. Navyše sa snažte ladiť všetko v kúpeľni do dvoch, nie viac ako troch farieb. Neprekombinujte to. Nábytok do kúpeľne by mal byť jednoznačne v rovnakom štýle a najlepšie aj v jednej farbe. Zariaďovanie kúpeľne nie je také zložité, ako by sa mohlo zdať, no pokiaľ sa na to necítite alebo na to nemáte dostatok času, vždy máte čas osloviť nejakého šikovného profesionála, ktorý sa venuje návrhom interiéru.

 

Nábytok do kúpeľne Máte za sebou kompletnú rekonštrukciu bytu a jeho jadra, no stále nemáte jasno v tom, ako by mala vyzerať vaša kúpeľňa. Pri rekonštrukcii interiéru zhltne najviac financií kuchyňa s kúpeľňou a preto si dobre premyslite, do akého obkladu a nábytku investujete. Kúpeľňa nie je len miestom, kde vykonávame každodennú hygienu ale aj…