medvídek

Medvídek – prirodzená starostlivosť o bábätko

So starostlivosťou o bábätko je spojených veľmi veľa úkonov. Od prebaľovania, cez kúpanie, kŕmenie, uspávanie a je toho ešte oveľa viac. To pozná každý rodič. Akosi prirodzene som sa pri tejto starostlivosti preorientovala na prírodnú rastlinnú kozmetiku a prírodné materiály. Balila som svoje deti do látkových plienok aj preto, aby som sa vyhla nepríjemnej plienkovej dermatitíde. Keď je zadoček bábätka zabalený v prírodných materiáloch a často plienky meníte, tak žiadne začervenanie v podstate nehrozí. No občas sa predsa len objaví. Vplyvom rastu nových zúbkov, nejakého soplíka, alebo mojou nevhodnou stravou v prípade kojenia. Stolica dieťatka býva v týchto prípadoch agresívnejšia a môže spôsobiť začervenanie zadočka. Medvídek tu môže pomôcť.

medvídek
Olejček Medvídek vytvorí vašim deťom úsmev

Medvídek sa stane vašou obľúbenou súčasťou výbavy pre dieťa

U nás sme to riešili Medvídkom. Medvídek je umývacia emulzia z radu českej prírodnej kozmetiky Eoné. Tento mycí olej obsahuje rastlinné a éterické oleje v pomere, ktorý hojí a upokojuje podráždenú pokožku. Je to koncentrát, ktorý si nariedime vodou a touto emulziou potom zadoček ošetríme. Výsledok sa dostaví takmer okamžite. Medvídka som nosila všade tam, kde som nemala prístup k tečúcej vode a potrebovala som dieťatko prebaliť a očistiť. Rada som ho používala aj na očistenie mojich dlaní pri prechádzke vonku. K Medvídkovi je možné zakúpiť aj obrúsky z celulózy, ktoré slúžia na utieranie dieťatka. Môžete ich po použití vyhodiť, alebo aj vyprať napríklad spolu s plienkami. Vydržia niekoľko opraní, kým sa rozpadnú.

medvídek
100% prírodný olej na umývanie detských zadočekov

Osvedčený spôsob

Tento spôsob sa mi osvedčil oveľa viac ako jednorazové vlhčené obrúsky, ktoré kúpite v akomkoľvek obchode. Tie sú totižto napustené rôznymi látkami, ktoré citlivej a jemnej detskej pokožke určite neprospievajú. Najmä pri začervenanej pokožke ich treba vyradiť z používania, pretože cez poškodenú pokožku sa tieto látky oveľa viac a rýchlejšie dostávajú do tela dieťatka. Česká kozmetika Eoné má pre starostlivosť o dieťatko širokú paletu výrobkov so 100% prírodným rastlinným zložením. V ich ponuke sú produkty pre tehotné ženy, rôzne oleje k pôrodu aj po pôrode i produkty vhodné pre bežnú dennú starostlivosť o naše telo.

So starostlivosťou o bábätko je spojených veľmi veľa úkonov. Od prebaľovania, cez kúpanie, kŕmenie, uspávanie a je toho ešte oveľa viac. To pozná každý rodič. Akosi prirodzene som sa pri tejto starostlivosti preorientovala na prírodnú rastlinnú kozmetiku a prírodné materiály. Balila som svoje deti do látkových plienok aj preto, aby som sa vyhla nepríjemnej plienkovej dermatitíde. Keď je…