Dovolenka Grécko

Dovolenka Grécko – po stopách Sparťanov a Achillesa

Čo býva rozhodujúcim faktorom pri výbere dovolenky? Pre každého je to niečo iné. Niekto si potrpí na špičkové služby, full servis, priezračné pláže či vrcholné gastronomické zážitky. A niekto chce spoznávať, objavovať, ukojiť svoju zvedavosť a zažiť toho čo najviac. Pri niektorých krajinách si musíte vybrať jedno, alebo druhé. Sú však aj destinácie, ktorým sa darí skĺbiť oba faktory. Dovolenka Grécko ponúka svojim návštevníkom všetko spomenuté.

Dovolenka Grécko
Vydať sa môžete po stopách histórie a krásnych pamiatok.

Dovolenka Grécko je pojem

Ak by ste sa spýtali vo svojom okolí, kde najradšej trávia svoje letné dovolenky, určite sa medzi troma najčastejšími odpoveďami objaví Grécko. Nie je to spôsobené žiadnymi marketingovými trikmi, ale faktom, že o kvalite pobytu hovoria ľudia na základe vlastných skúseností. Do popredia stavajú malebné pláže, priateľských obyvateľov a najmä zdravú a zároveň mimoriadne chutnú domácu kuchyňu. Určite ste už niekedy mali gyros, alebo grécky šalát s feta syrom. Nič sa však nevyrovná tomu, keď vám tieto delikatesy pripraví grécky kuchár z lokálnych domácich potravín. Ako dezert odporúčam dať si miestnu baklavu.

Dovolenka Grécko
Užite si chvíle oddychu na takýchto malebných plážach.

Krajina, kde vás opantá história

Kvantá návštevníkov chodia do Grécka, okrem trávenia času na pláži, za pamiatkami a nevýdanými stavbami. Jednoducho povedané, po stopách histórie v krajine, ktorá za svojich antických čias stvorila demokraciu. Preferované sú najmä bajné Atény. V hlavnom meste na vás dýcha história a mytológia na každom rohu. Na vrcholku mesta sa hrdo pýši aténska Akropola, ktorá patrí medzi najnavštevovanejšie miesta Grécka. V historických uličkách na vás čakajú typické grécke reštaurácie a množstvo obchodíkov, kde si prídete na svoje. Grécko nie je len o Aténach. Svoju cestovateľskú dušu pohladíte v Tesálii, kde sa na vrcholkoch skál štítia malé kláštory zvané Meteora. Poznáte príbeh o troch stovkách Sparťanov, ktorí hrdo a hrdinsky bránili priesmyk vedúci do Grécka pred hordami Peržanov? Sparta a jej pozostatky sa naďalej nachádzajú na juhu Grécka. A čo prímorské destinácie? Čo názov, to pojem. Luxusom ovenčený Mykonos, čarokrásne biele domčeky s modrými strechami v Santorini, najkrajší ostrov Rhodos, alebo najzelenšie Korfu? V Grécku je stále z čoho vyberať. Už toľko nečakajte a baľte kufre, lebo inak premárnite možnosť stráviť najlepšiu dovolenku vášho života.

Čo býva rozhodujúcim faktorom pri výbere dovolenky? Pre každého je to niečo iné. Niekto si potrpí na špičkové služby, full servis, priezračné pláže či vrcholné gastronomické zážitky. A niekto chce spoznávať, objavovať, ukojiť svoju zvedavosť a zažiť toho čo najviac. Pri niektorých krajinách si musíte vybrať jedno, alebo druhé. Sú však aj destinácie, ktorým sa darí skĺbiť…