detská obuv

Detská obuv musí byť kvalitná a správnej veľkosti už od prvých krokov

Detská obuv

Pestré farby, kvetinky, autíčka a iné ozdôbky či rozprávkové motívy v podobe obľúbených animovaných postavičiek – to všetko dnes už moderná detská obuv ponúka. Sú však aj oveľa dôležitejšie kritériá výberu správnej obuvi pre deti ako len krásny a pre deti mimoriadne lákavý dizajn. Zabudnite na všetky lacné a nekvalitné topánky z trhovísk a nekupujte deťom nič okrem naozaj kvalitnej, zdravotne neškodnej a certifikovanej detskej obuvi aj za cenu vyššej investície. Ušetriť môžete radšej na rôznych bundičkách z druhej ruky či teplákovej móde, nikdy však nie na obuvi pre deti, ktorú sa neodporúča nosiť dokonca ani po starších súrodencoch, keďže každé dieťa má osobitý spôsob nášľapu chodidla a chôdze, čo môže k viesť k nesprávnym návykom.

detská obuv
Kvalitná obuv v každom veku

Správna veľkosť a tvar topánok je dôležitý

Okrem kvality je pri výbere dôležité prihliadať aj na tvarovanie topánky (príliš úzke topánky alebo topánky so zúženou špičkou sú pre deti nevhodné) a tiež na správnu veľkosť. Nesprávne zvolená veľkosť obuvi aj v prípade, že ide o naozaj kvalitné či značkové detské topánky, dokáže napáchať vo vývoji detského chodidla rovnaké škody ako nekvalitná obuv. Rodičia sa často dopúšťajú chyby, keď deťom kupujú oveľa väčšie topánky s tým, že noha ešte dorastie a deťom tak obuv vydrží dlhší čas, ale takýto postup je nesprávny. Vyskúšajte, koľko námahy vás bude stáť chôdza v oveľa väčších topánkach a rýchlo zistíte, akú záťaž to znamená aj pre detské nôžky. Určitá rezerva vo výbere správnej veľkosti je potrebná, nie však viac ako okolo 12 mm priestoru pred prstami, detská obuv sa však nesmie vyzúvať.

detská obuv
Kvalitná detská obuv je dôležitá od samého začiatku

Správna detská obuv už od prvých krôčikov

Správna detská obuv je dôležitá už od prvých detských krôčikov, teda aj v čase, keď deti ešte veľa času trávia v kočíkoch či autosedačkách, ale dokážu či už s pomocou alebo samostatne prejsť určité hoci aj kratšie úseky vo vonkajšom prostredí. Doprajme preto deťom len to najlepšie aj čo sa týka topánok pre deti.

Detská obuv Pestré farby, kvetinky, autíčka a iné ozdôbky či rozprávkové motívy v podobe obľúbených animovaných postavičiek – to všetko dnes už moderná detská obuv ponúka. Sú však aj oveľa dôležitejšie kritériá výberu správnej obuvi pre deti ako len krásny a pre deti mimoriadne lákavý dizajn. Zabudnite na všetky lacné a nekvalitné topánky z trhovísk a nekupujte deťom nič okrem naozaj…