popolini

Čo všetko sa skrýva za značkou PoPoLiNi?

Rakúska značka PoPoLiNi je na Slovensku najčastejšie skloňovaná v súvislosti s látkovými plienkami pre deti. Keď som si tvorila plienkovú výbavu pre nášho prvého syna, bola plienka od PoPoLiNi prvá, ktorú som držala v ruke. Priniesla mi ju priateľka a tvrdila, že je nezničiteľná. A asi naozaj je, pretože ju ponosili jej dve deti a ešte aj naši dvaja synovia a stále drží pokope. Pýtate sa, čo to bol za zázrak? Nohavičková plienka Onesize Organic z organickej bavlny. Mala veľmi dobrú saciu schopnosť a pritom po opratí uschla celkom rýchlo. Pre látkovanie v podmienkach panelákového bytu to bola výborná kombinácia.

popolini
UltraFit froté je jednoveľkostná nohavičková plienka, ktorú je možné používať od narodenia až po nočník

Ekologická značka

V PoPoLiNi sú veľkými nadšencami ekologických a funkčných výrobkov pre deti. Preto okrem látkových plienok pod ich značkou nájdete prateľné prebaľovacie podložky, vrecká na plienky, tiež potreby pre dojčiace mamičky ako sú prateľné prsné vložky a množstvo ďalších zaujímavých a užitočných vecí. Naši chlapci si vyskúšali aj plavky pre dojčatá, ktoré nosili v čase plaveckých kurzov. Mali len pár mesiacov a miesto jednorázových kúpacích plienok som im kúpila práve plavky od PoPoLiNi. Neskôr v lete, keď nás teplo a voda zlákali k bazénu, som k plavkám kúpila ešte tričko na kúpanie s UV faktorom 50, ktoré chránilo pred slniečkom a zároveň aj pred prípadným vetrom.

popolini
PANDA je najmenšia z jednoveľkostných plienok od PoPoLiNi

Aj oblečenie

Samostatnou kategóriou je oblečenie. PoPoLiNi sa špecializuje na oblečenie pre deti z organickej bavlny, organickej vlny a hodvábu a na trh ich uvádza pod značkou Iobio. Kombinácia organickej vlny a hodvábu je v ktoromkoľvek ročnom období z pohľadu funkčnosti absolútna jednotka. V lete sa dieťatko neprehrieva, vlna prirodzeným spôsobom pokožku chladí. V zime naopak v prípade potreby krásne hreje. Vďaka hodvábu je oblečenie jemné a príjemné na citlivú detskú pokožku. Oblečenie z prírodných materiálov je možné nosiť celoročne, no nájdete v ponuke PoPoLiNi aj sezónne kolekcie štýlového funkčného oblečenia. Na PoPoLiNi mám rada skutočnosť, že absolútna väčšina ich výrobkov je vyrobená v Rakúsku, Maďarsku, prípadne v ostatných  európskych štátoch. A ich ekologické zmýšľanie už od čias svojho vzniku ich podľa mňa radí medzi firmy s veľkým F.

Rakúska značka PoPoLiNi je na Slovensku najčastejšie skloňovaná v súvislosti s látkovými plienkami pre deti. Keď som si tvorila plienkovú výbavu pre nášho prvého syna, bola plienka od PoPoLiNi prvá, ktorú som držala v ruke. Priniesla mi ju priateľka a tvrdila, že je nezničiteľná. A asi naozaj je, pretože ju ponosili jej dve deti a ešte aj naši dvaja synovia a stále…