fólia na auto

Aké funkčné kvality spĺňajú fólie na auto?  

Autofólie nie sú takou viditeľnou súčasťou áut, ako iné doplnky. Aj napriek tomu dodávajú autu prestížny dizajn a  zabezpečujú ochranu. Ak sa s  ponukou tohto sortimentu ešte len zoznamujete, prinášame vám stručný prehľad funkčných vlastností, najrozšírenejších typov a  ich výhod. Spája ich ale množstvo spoločných menovateľov, ktoré taktiež zdôrazníme. Prečo práve fólie na auto?

 

fólia na auto
Fólia funguje ako pridaná flexibilná ochranná vrstva.

Čo umožňujú fólie na auto?  

Fólie na auto tvoria dodatočnú povrchovú ochranu na všetky bežné autolaky, pričom sú mnohé z nich vhodné ako pre interiér, tak aj pre exteriér vozidla. Pri vyšších počiatočných investíciách dokážu zabezpečiť flexibilitu a  rýchlu prispôsobivosť na zakrivených plochách. Všetky dodatočné funkčné vlastnosti závisia od typu fólie a  preferencií u  výrobcu.  

Všeobecne za najkvalitnejšie fólie na auto sa považujú karbónové modely. V  prípade, že ide o  skutočne vyššiu triedu, pôsobia takmer ako pravý karbón. Dokazujú to samé karbónové vlákna, nie falšované kresbou, ale štruktúrované a  citeľné na dotyk. Výsledkom je unikátny vzhľad a  univerzálne použitie. S  fóliami na autách sa stretávame na kapote, streche, ale aj na malých plochách ako spätné zrkadlá, stĺpiky alebo prahy.  

ochranná fólia na auto
Pri zakladaní fólie na auto treba detailnú precíznosť.

Použitie fólií na auto – praktické, ale zato pracné 

Pri fóliách na auto predpokladáme detailnú a  veľmi jemnú prácu. Základom je ľahké vytlačenie vzduchových bublín a  pri nahrievaní precízne tvarovanie. Výhodou nových karbónových fólií je, že ich možno viackrát nalepiť a odlepiť. Odporúča sa lepenie za sucha, pričom prekážať by nemali ani vysoké letné, ani nízke zimné teploty. 

Vždy sú ale fólie na auto ekonomickejšou alternatívou ako niekoľkonásobné lakovanie auta. Už aj fólie dokážu zabezpečiť dostatočne silnú ochranu povrchov pred podnebnými zmenami alebo pred mechanickým pôsobením. Ich kvality sa odvíjajú hlavne od hrúbky, čo zodpovedá výslednej cene za produkt.  S ochrannou fóliou bude vaše auto prefektne pripravené dopraviť vás na všetky vaše výlety.

Autofólie nie sú takou viditeľnou súčasťou áut, ako iné doplnky. Aj napriek tomu dodávajú autu prestížny dizajn a  zabezpečujú ochranu. Ak sa s  ponukou tohto sortimentu ešte len zoznamujete, prinášame vám stručný prehľad funkčných vlastností, najrozšírenejších typov a  ich výhod. Spája ich ale množstvo spoločných menovateľov, ktoré taktiež zdôrazníme. Prečo práve fólie na auto?  …