miesič cesta

Špirálový alebo radšej planetový miesič cesta?

Každý, kto si aspoň raz skúsil ručne miesiť cesto na domáce rezance alebo fliačiky veľmi dobre vie, že to je dosť únavná robota. Tradičné gazdinky sa toho stále nevzdávajú. Tie modernejšie, a možno aj zaneprázdnenejšie, si kúpia domáci kuchynský robot. Má viacero použití a funkcií a dá sa hravo použiť aj ako miesič cesta.

Spracovanie cesta v reštaurácii a pekárňach je však už o niečom úplne inom. Pri práci v reštaurácii je množstvo cesta na spracovanie oveľa väčšie ako v domácich podmienkach. Je teda ťažké si predstaviť, že by nejaký pracovník v gastronómii robil túto prácu ručne alebo s použitím menšieho tradičného tyčového mixéra. Našťastie, špirálové alebo planétové miesiče prichádzajú s efektívnym riešením.

miesič cesta
Automatický miesič cesta vám umožní urobiť viac

Profesionálny miesič cesta

Klasický tyčový mixér vyžaduje neustálu kontrolu zo strany človeka. Niekto musí držať zariadenie a manévrovať s ním okolo misy. Všetky ingrediencie sa musia správne premiešať. Navyše klasický miesič neumožňuje pripraviť hotové, husté cesto na pizzu či chlieb. Po predbežnom zmiešaní prísad to musíte urobiť ručne. Tradičný spôsob prípravy cesta si vyžaduje veľa času a energie osoby, ktorá ho obsluhuje. Prispieva to teda k výraznému predĺženiu doby spracovania a fyzickej únave zamestnancov. Takto sa tyčový miesič cesta stáva úplne neefektívnym v reštaurácii a aj menších pekárňach, kde je množstvo cesta na prípravu skutočne veľké. Preto sa mnohí prevádzkovatelia radšej rozhodnú pre špirálový alebo planetový miesič cesta.

miesič cesta
Stačí pridať ingrediencie a miesič urobí robotu za vás

Špirálový alebo planetový mixér

Profesionálne gastronomické zariadenia používajú úplne bežne špirálové miesiče cesta s pevnou alebo s odnímateľnou nádobou. Špirálové miesiče cesta sú hlavne určené pre pekárne alebo pre pizzerie ale aj iné profesionálne gastro prevádzky, kde je potrebné miesiť husté cesto. Miesiče cesta sa charakterizujú veľmi silným motorom. V planetových mixéroch sa lopatky otáčajú nielen okolo svojej osi, ale aj okolo misy. Tento spôsob práce umožňuje lepšie premiešanie všetkých ingrediencií, bez potreby dozoru zamestnanca. Planetárne mixéry vám umožňujú takmer úplne vyriešiť problém prípravy a miesenia veľkého množstva hustého cesta.  Produkty stačí vložiť do misky, nasadiť príslušný hrot a zapnúť prístroje. Celé sa to deje bez nášho zásahu.

Každý, kto si aspoň raz skúsil ručne miesiť cesto na domáce rezance alebo fliačiky veľmi dobre vie, že to je dosť únavná robota. Tradičné gazdinky sa toho stále nevzdávajú. Tie modernejšie, a možno aj zaneprázdnenejšie, si kúpia domáci kuchynský robot. Má viacero použití a funkcií a dá sa hravo použiť aj ako miesič cesta. Spracovanie cesta v reštaurácii…