Autoanténa pre nerušený príjem TV alebo FM signálu: Na čo sa zamerať pri výbere?

Počas cestovania si postupne vytvárame svoj vlastný komfort. Hľadáme možnosti, ako „nezaspať“, uvoľniť sa, ale zároveň mať dianie na ceste pod kontrolou. Na to nám slúžia rôzne multifunkčné zariadenia, napríklad autorádio, TV a pod. Čo v prípade, keď ste práve na úseku so zlým pozemným analógovým alebo digitálnym príjmom? Vaše problémy jednoznačne odstráni kvalitná autoanténa. Aktuálne si môžete vybrať z rôznych typov, a to buď podľa vozidla, so zosilňovačom signálu alebo bez. Zakaždým vyhráva autoanténa so vstavaným zosilňovačom (aktívna autoanténa). Jej najväčšou výhodou je, že umožňuje prijímať signál aj za nepriaznivých podmienok v zle pokrytých oblastiach.

autoanténa
Kvalitná autoanténa nesmie chýbať.

Autoanténa a jej príjemný „look“

Už taktiež neplatí, že autoanténa zhoršuje celkový dizajn auta. Pre umiestnenie do zadnej časti je výhodné vybrať si z obľúbenej kolekcie „shark“, ktorý pôsobí nenápadne. Viac sa pri výbere zamerajte na konštrukčné prvky, ktoré majú skvalitniť celkový príjem signálu. Autoanténa môže mať rôznu povrchovú úpravu. Preferuje sa viac matný plast a odporúčame dodatočný nástrek vo farbe a čo najbližšom odtieni vozidla. Autoanténa už nie je žiadnym robustným zariadením, s ktorým sa náročne manipuluje. Veľká časť modelov je vybavená tak, že spotrebiteľovi sa dodáva len s krátkou kabelážou a príslušným konektorom.

autoanténa
Autoanténa pre lepší signál na cestách.

Dostupné a veľmi výhodné typy autoantén  

Dôkazom toho sú napríklad GPS autoantény veľmi miniatúrnych rozmerov v interiéri vozidla. Nech už autoanténu inštalujete do akejkoľvek časti vozidla, vždy si najprv overte typ konektoru pri vstupnom zariadení. Autoanténa s príjmom GPS je vhodná pre rôzne prenosné navigačné zariadenia, PC, sledovacie zariadenia alebo elektronické knihy jázd. Pre čo najlepšie podmienky počas jazdy sa už spotrebitelia viac zameriavajú na funkčné vlastnosti kombinovaných autoantén. Takáto autoanténa sa umiestňuje na strechu vozidla a súčasne poskytuje signál GPS, Wifi a GSM. Je vhodná pre osobné aj nákladné vozidlá a taktiež ňou môžete nahradiť pôvodnú autoanténu. Za takýchto okolností sa už dá hovoriť o špičkových podmienkach za volantom. Môžete sledovať svoj obľúbený televízny program alebo sa započúvať do rozhlasového vysielania bez toho, aby to v zariadení nepríjemne šumelo. To je už, našťastie, dávnym prežitkom.

Počas cestovania si postupne vytvárame svoj vlastný komfort. Hľadáme možnosti, ako „nezaspať“, uvoľniť sa, ale zároveň mať dianie na ceste pod kontrolou. Na to nám slúžia rôzne multifunkčné zariadenia, napríklad autorádio, TV a pod. Čo v prípade, keď ste práve na úseku so zlým pozemným analógovým alebo digitálnym príjmom? Vaše problémy jednoznačne odstráni kvalitná autoanténa. Aktuálne si…