Štuple do uší – pomôcka pri nadmernom hluku
- by Karin
Ak ste mali niekedy problém si dať štuple do uší, tak ste ich zrejme najprv nepostláčali medzi prstami, vďaka čomu sa ich objem trochu zmenší. Potom ich stačí len pár sekúnd pridržať v uchu, pokiaľ sa nafúknu, získajú späť svoj objem a utesnia vaše zvukovody. Týmto spôsobom by sa mali vkladať do uší o niečo ľahšie. Netreba ich samozrejme zatláčať príliš hlboko do zvukovodu. Stupeň ochrany je 37 dB. Vhodné na strelnicu, vo výrobných závodoch, stavebných mechanizmov a podobne.
Štuple do uší – pomôcka pre kvalitný spánok
Tieto štuple sú iné než tie proti vysokej hlučnosti uvedené vyššie. Možno ich kúpiť v lekárni. Samozrejme nie je to nič extra oproti normálnemu spánku, pri ktorom tieto štuple nemusíte použiť, ale tak je to posledné riešenie ako sa pokúsiť zaspať! Iné riešenie sú napríklad rôzne bylinné čaje na spanie. Ak by ste sa teda rozhodli vyskúšať štuple, odporúčam investovať do tých kvalitnejších. Tie nevyhodíte po prvom použití a budú príjemnejšie na dotyk, ako tie menej kvalitné.
Úplne ticho v noci je v dnešnej dobe skoro nemožné!
Je mnoho príkladov, čo vás v dnešnej dobe môže v noci rušiť. Máloktorá rodina stíha domáce práce popri zamestnaniu a tak si to nechávajú na večer. Vezmime si len bežné práčky, ktoré dosahujú až 60 dB, sušičky sú o niečo hlučnejšie. Pracuje váš partner po nociach na počítači? Klávesnica dosahuje až do 70 dB, záleží na type klávesnici a aký štýl písania má vaša polovička. Poprípade zlé počasie (búrka), chrápanie, párty u susedov a tak ďalej. Niekedy nie je na škodu mať takéto štuple v šuplíku a byť vopred pripravený na podobné situácie.
Aké štuple si vybrať?
Najnovšou generáciou sú štuple s akustickými filtrami. Tieto napríklad nepohltia všetky zvuky, ale len tie frekvenciou hlbšou (budík, zvonček na dverách, poprípade plačúce dieťa budete počuť).
Ak ste mali niekedy problém si dať štuple do uší, tak ste ich zrejme najprv nepostláčali medzi prstami, vďaka čomu sa ich objem trochu zmenší. Potom ich stačí len pár sekúnd pridržať v uchu, pokiaľ sa nafúknu, získajú späť svoj objem a utesnia vaše zvukovody. Týmto spôsobom by sa mali vkladať do uší o niečo ľahšie. Netreba ich…